12 órakor azok a diákok végeztek, akik középszinten vizsgáztak. Az emelt szinten érettségizők 13 óráig oldhatták meg a feladatokat. A vizsga szintén két részből állt, és a diákok maguk oszthatták be a rendelkezésükre álló 240 percet.
A feladatokról, és azok megoldásáról bővebben itt, az eduline.hu oldalon olvashat!
A matematikaérettségin az osztályzat a megszerzett pontszám alapján alakul: 80–100 százalék között jeles (5), 60–79 százalék között jó (4), 40–59 százalék között közepes (3), 25–39 százalék között elégséges (2), míg 0–24 százalék esetén elégtelen (1) jár.
Fontos különbség, hogy a magyarérettségivel és a történelemmel ellentétben matematikából középszinten alaphelyzetben nincs szóbeli vizsga. Ugyanakkor ha az írásbeli nem éri el a ketteshez szükséges 25 százalékot, de a vizsgázó legalább 12 pontot szerzett a 100 pontos feladatlapon, akkor még szóban javíthat.
Hétfőn magyar nyelv és irodalomból vizsgáztak a diákok, középszinten 1160 helyszínen 76 109, emelt szinten 70 helyszínen 2417 vizsgázó tett érettségit országosan.
Borítókép: Matematikával folytatódott az érettségi kedden (Forrás: MW)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!