Itt van Donáth Anna őszödi beszéde + videó

Leleplezte a Hír TV Donáth Anna momentumos EP-képviselőt, aki, bár váltig állította, hogy sem ő, sem pártja nem egyeztetett a Magyarországot lejárató Věra Jourovával, egy kiszivárgott felvételen mégis elszólta magát, beismerve, hogy rengeteg informális beszélgetést és telefonhívást folytatott az Európai Bizottság hazánkat támadó alelnökével, sőt nem csak vele. Az Informátor című műsorból kiderült: Donáth nyakig benne van abban, hogy Magyarországot rendszeresen koholt vádakkal támadják.

Csókás Adrienn
2020. 10. 09. 21:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint egy normális ember értékrendjébe nem férhet bele az, hogy hazugságokon alapuló támadásokra biztatja a saját hazája ellen a brüsszeli tisztségviselőket. – A nemzetnek az az érdeke, hogy rendkívüli helyzetben, amikor emberéletek forognak kockán, akkor mindenki egy irányba húzza a szekeret, mindenki segítsen, legyenek félretéve a politikai konfliktusok. Ehhez képest egy ilyen időszakban elárulni a magyar nemzeti érdeket szerintem olyan főbenjáró bűn, amelyet követően – hogy is mondjam – a kulturált európai politikusok közül vagy között nem sok maradása van az ilyen cselekedetet végrehajtóknak.

Arra a kérdésre, igaz-e, hogy elsősorban a magyar ellenzékkel tárgyalt, Věra Jourová egy cseh lapban megjelent interjúban közölte: az ellenzékkel nem egyeztetett, közvetlen kontaktusa csak az újságírók szakszervezetével volt. Jourová elutasította azt is, hogy szoros kapcsolatban áll Soros Györggyel.

Varga Judit: Ilyen a brüsszeli érdekképviselet Momentum módra

Varga Judit videót töltött fel hivatalos Facebook-oldalára, amely frappánsan és tömören mutatja meg a Momentum és Donáth Anna igazi arcát.

A két politikus korábban a Hír TV Garázs viták című műsorában voltak egymás vitapartnerei, ahol a jogállamiság tematikája mellett Věra Jourová és Donáth Anna munkakapcsolatáról is szó volt – ebből több részletet is láthatunk a videóban.

Így gúnyolódnak Donáth Anna hazugságán az interneten

Nem kellett sokat várni rá, és az internet népe is feldolgozta a maga kreatív és csattanós módján, amit máshogy nem is érdemes.

A néhány másodperces videóban csupán a leglényegesebb mondatok hangzanak el:

Kérdés: A Momentum egyeztetett-e Jourovával?

Donáth Anna: Nem egyeztett Jourovával. Miért egyeztettünk volna?

Szintén Donáth Anna: Věra Jourovával háromnaponta beszéltem telefonon.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.