Zsírleszívás lógó bőr nélkül

A lézeres zsírleszívás megfelelő eljárás lenne azok számára, akik szívesen megszabadulnának zsírpárnáiktól, ám félnek, hogy utána lógni fog rajtuk a bőr.

Betegszoba.hu
2013. 04. 24. 7:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hagyományos zsírleszívás elsősorban azoknak javasolt, akiknek elég feszes a bőre, ám a lézerrel kiegészült műtét bárki számára lehetővé teszi, hogy bőre feszes maradjon a zsíreltávolítást követően is.

A vizsgálat során a szakemberek közel 2200 olyan nőt és férfit követtek figyelemmel, akik testük különböző részein részesültek lézeres zsírleszívásban, és valamennyiüknél megmérték a bőrfeszesség mértékét is. Három hónappal a zsírleszívás után a kutatók azt tapasztalták, hogy a betegek bőre 20-80 százalékos mértékben húzódott össze attól függően, hogy eleve ki mennyire feszes bőrrel rendelkezett, illetve, hogy melyik testrészükön végezték el a műtétet.

Amint arról a tanulmányt készítő dr. Abbas Chamsuddin, az atlantai Lézeres Műtéti Beavatkozások Központjának munkatársa a New Orleans-ban megrendezett szakmai konferencián beszámolt, a lézeres zsírleszívást követően nagyjából 50 százalékkal jobb a bőr feszesedésének mértéke, mint a hagyományos eljárást követően, emellett előbbi módszerrel több zsírtól lehet megszabadulni, ráadásul kevesebb vérveszteség mellett.

A vizsgálatban résztvevő betegek átlagéletkora 38 év volt, 75 százalékban nők voltak, a leggyakrabban kezelt területek pedig a has, a csípő, a comb és a kar voltak, és átlagosan az adott területen található zsírtömeg 30-90 százalékát távolították el az orvosok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.