A Research In Motion (RIM) szerdán megjelent közleménye szerint a gyártó a szingapúri DevCon Asia konferencián jelentette be, hogy BBX-ről BlackBerry 10-re keresztelte át új, a BlackBerry és QNX technológiákra épülő, okostelefonokat és táblagépeket kiszolgáló mobilplatformját.
„A BlackBerry 10 elnevezés híven tükrözi az új platform erősségeit, tovább erősíti a BlackBerry brand globális jelentőségét és remekül illik a RIM termékvonalához„ – indokolta a döntést a cég.
Az ügy hátterében persze nem csak – és nem elsősorban – marketingmegfontolások állnak: egy illetékes amerikai bíróság ugyanis kedden, a Basis International szoftvercég kérésére ideiglenesen megtiltotta a RIM-nek, hogy a BBX elnevezést használja.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!