A magyarországi diszkontáruházak közül elsőként az ALDI termékei váltak elérhetővé a személyes bevásárlási szolgáltatást nyújtó magyar startup, a ROKSH weboldalán. A vásárlók a ROKSH.com-on – az irányítószámuk megadását követően – az ALDI termékeiből is összeállíthatják bevásárlólistájukat. A termékek kiválasztása után megjelölhetik, hogy mikor és hol szeretnék a bevásárlásukat átvenni. Ezt követően a ROKSH „személyes bevásárlója” elmegy a vásárlóhoz közeli ALDI üzletbe, ott gondos odafigyeléssel összeválogatja a termékeket, majd az áruházban elérhető aktuális áron megvásárolja és házhoz szállítja azokat. A személyes bevásárló telefonon veszi fel a kapcsolatot a megrendelővel, így adott esetben helyettesítő terméket kínál fel, és az élő kapcsolatnak köszönhetően a megrendelt termékek köre mindaddig módosítható, amíg a személyes bevásárló az üzletben tartózkodik.
A szolgáltatást, amelynek díja a szállítás időpontjától függően már 790 forinttól elérhető, a karanténban élők is igénybe vehetik, mindössze annyi a feladatuk, hogy a fennálló állapotot a megrendelés leadásakor jelezzék.
„A személyes bevásárlási szolgáltatás rövid idő alatt nagyon népszerű lett különösen azokban a kerületekben, ahol kevés ALDI üzlet található. A rendelések alapján vásárlóink nagyon tudatosan tervezik meg rendelésüket, és a kosarakban az átlagosnál lényegesen gyakrabban találhatók meg az egészségtudatos, illetve mentes termékek. Az átlagos kosárérték jellemzően 3-4-szerese az áruházi vásárlásoknál mértnek” – mondta Bernhard Haider, az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. országos ügyvezető igazgatója az eddigi tapasztalatok kapcsán.

Fotó: Pixabay
„Büszkék vagyunk rá, hogy egyre többen rendelik házhoz kedvenc ALDI termékeiket, a ROKSH személyes bevásárlói segítségével. Jól mutatja a vásárlók elégedettségét, hogy a pékáru és más friss termékek is egyre gyakrabban kerülnek a kosárba, melyeket a vásárlók a biztonságos házhozszállítás keretében, ugyanolyan kiváló minőségben kapnak kézhez, mint ha azt maguk válogatták volna ki az üzletben” – mondta Kövesdi Áron, a ROKSH ügyvezetője.
A sikeres bevezetés után a roksh.com tovább bővíti a szolgáltatást. A jövőben Budaörs, Diósd, Érd és Törökbálint területén is kérhető a személyes bevásárlási szolgáltatás az ALDI-ból, ezzel további mintegy 120 000 lakos számára válnak online elérhetővé az ALDI termékei. Ezzel párhuzamosan egy új, egész napos kiszállítási intervallum is választható a rendelés során, ebben az esetben a vásárló a kiválasztott nap folyamán kapja kézhez megrendelését, így a bevásárlási szolgáltatás díja is kedvezőbb, a megrendelés összegétől függetlenül mindössze 790 forint alkalmanként.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
A borítókép illusztráció
Magyar termék nyerte a világ legegészségesebb italainak versenyét
A 2021-es World Food Innovation Awards – Nemzetközi Élelmiszer Innovációs Díj „Legjobb egészségmegőrzést támogató ital” kategóriájában a magyar start-up cég által kifejlesztett és forgalmazott activé FiberShake szerezte meg a világ legjobbjának járó elismerő díjat.














