Nagyot lehet bukni a fenyőfával

Fokozottan ellenőrzik a közelgő karácsony előtt a fenyőfát szállító járműveket a rendőrök – közölte Leibinger Eszter, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

BL
2011. 12. 13. 7:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tapasztalataik szerint az ünnep előtt Szombathelyen és környékén is több a fenyőfalopás: tavaly októbertől december első hetéig tizenhárom esetben rendeltek el fenyőfalopás miatt nyomozást, az idén ugyanebben az időszakban viszont már csak hét esetben – mondta. A járművezetők figyelmébe ajánlotta, hogy a szállítás ideje alatt mindenképpen tartsák maguknál a fenyőfa eredetét igazoló nyugtát, ezt ugyanis a közúti ellenőrzésen kérhetik a rendőrök.

A korábbi évek gyakorlatának megfelelően a rendőrök közösen járőröznek az erdészekkel és a polgárőrökkel, különösen azoknak az utaknak a közelében, ahol nagyobb fenyvesek találhatók. A rendőrök a karácsonyfát árusító helyeket közvetlenül nem ellenőrzik, de a társszervekkel, például a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival együtt részt vehetnek ellenőrzésekben – mondta a szóvivő.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.