Három évet kapott a rasszista támadó

Közösség tagja elleni erőszak bűntette miatt nem jogerősen három év börtönbüntetésre ítélte a Kaposvári Városi Bíróság csütörtökön azt a 22 éves férfit, aki cigány származásúnak vélt, ezért megtámadott egy gimnazistát 2011 tavaszán.

BL
2012. 02. 02. 15:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vádlott, Magyar Szabolcs „Büdös cigány!” felkiáltással támadt rá múlt év tavaszán az aznap este társaival szerenádozó fiatalra az egyik kaposvári szórakozóhely előtt. A Srí Lanka-i származású diák társai hiába próbálták megfékezni, a kopaszra borotvált, halántékára SS-villámot tetováltatott fiatalember acélbetétes cipőjével fejbe rúgta, többször megütötte a diákot és a védelmére kelt egyik társát is.

A pszichiáter szakértők szerint „személyiségzavaros, kötekedő, öntörvényű és bevallottan rasszista” vádlott eddig négy évet töltött börtönben személyi szabadság megsértése, rablás, zsarolás, garázdaság, lopás és testi sértés miatt. Legutóbbi szabadulása óta két hét sem telt el, amikor megtámadta a diákot. Ezt el is ismerte, ám megbánást nem tanúsított.

Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a védő enyhítésért, illetve felmentésért fellebbezett. Jogerős ítéletet a Kaposvári Törvényszék hoz majd, addig a vádlott előzetes letartóztatásban marad.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.