A lőtér területén érték tetten a quadosokat

Quadosokat és krosszmotorosokat értek tetten nagyszabású, összehangolt ellenőrzésen a Bakonyban, a lőtér területén – közölte a HM Verga Veszprémi Erdőgazdaság Zrt. vezérigazgatója vasárnap az MTI-vel.

NT
2012. 04. 29. 7:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tengerdi Győző elmondta: szombaton a Verga, a rendőrség, az erdészeti szakhatóság, a vadászati szakhatóság, a honvédség és a polgárőrség hatvan munkatársa több ezer hektár erdőn végzett ellenőrzést a bakonyi lőtér területén.

Quadosokat, krosszmotorosokat csíptek el, akik ellen szabálysértési eljárás indul, a kerékpárosokat pedig kiküldték a területről, mivel lőtéren engedély nélkül tilos tartózkodni – tette hozzá.

Az ilyen ellenőrzések rendszeresek a Bakonyban, mivel az orvvadászat, tiltott agancsgyűjtés, falopás több millió forint kárt okoz évente az erdőgazdaságnak, az erdőben gépjárművekkel közlekedők pedig természetkárosítást is elkövethetnek – ismertette Tengerdi Győző.

Az erdő látogatására vonatkozó szabályok megsértői erdőrendészeti szabálysértést követnek el, ami akár több tízezer forint pénzbüntetéssel jár – magyarázta Németh Péter ügyvéd az MTI-nek. Hozzáfűzte: gépi meghajtású járművel tilos az erdőben közlekedni, csak a tulajdonos engedélyével lehet, gyalogosan is csak a kijelölt helyen szabad járni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.