Baseballütővel verte agyon hajléktalantársát

Halált okozó testi sértés bűntette miatt indult büntetőper hétfőn a Szolnoki Törvényszéken a büntetett előéletű B. Attila ellen, aki tavaly ősszel Szolnokon úgy megverte hajléktalantársát, hogy a férfi később belehalt sérüléseibe.

tt
2012. 06. 11. 16:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vádirat szerint a rendszeresen alkoholizáló B. Attila, aki egy korábbi bűncselekménye miatti börtönbüntetésből szabadulva hajléktalanként élt a Tisza-parti városban, 2011. október 28-án egy parkolóban ittasan összeszólalkozott egy férfival. A vitapartner szintén az utcán élt, annak ellenére, hogy volt lakása.

A szóváltás oka az volt, hogy a későbbi sértett pofon ütött egy velük italozó nőt. A vita hevében B. Attila a kabátjából elővett egy baseballütőt, és többször nagy erővel fejen ütötte vele vitapartnerét. Ezután a sértett a szolnoki lakására ment, és egy-másfél órán belül életét vesztette. Holttestére november 6-án találtak rá. A vádirat szerint a bántalmazás miatt elszenvedett sérülések és a halál beállta között közvetlen ok-okozati összefüggés állapítható meg.

Az ügyész azt indítványozta, hogy a bíróság B. Attilát többszörös visszaesőként büntesse meg. A tárgyalás szeptember 26-án tanúk meghallgatásával folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.