Előzetesben a debreceni verekedők

Előzetes letartóztatásba helyezte a debreceni bíróság pénteken azt a két férfit, aki a gyanú szerint összevert egy roma fiatalembert.

MD
2012. 06. 15. 15:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A férfit cigány származása miatt nem engedte a rendész egy debreceni diszkóba május 27-én. Mikor a fiatalember megkérdezte, hogy miért, ketten – egy kevésbé forgalmas helyre lökdösve őt – rátámadtak, bántalmazták, majd behúzták a kukák közé, és otthagyták. A férfi a bántalmazás következtében többszörös orrcsonttörést és szemsérüléseket szenvedett.

Bartha László őrnagy, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szóvivője pénteken azt mondta: az iroda nyomozói – tekintettel a gyanúsítottak személyi körülményeire – a Terrorelhárítási Központ munkatársaival szerda este a fővárosban, illetve Debrecenben fogták el a két férfit, akik megalapozottan gyanúsíthatók a bűncselekménnyel.

H. Imre Lajos 36 éves budapesti és I. András 44 éves debreceni lakos ellen közösség tagja elleni erőszak, valamint súlyos testi sértés bűntettének gyanúja miatt indítottak eljárást, és az illetékes debreceni bíróság elrendelte az őrizetbe vett férfiak előzetes letartóztatását.

Bartha László nem kívánt reagálni arra a sajtóinformációra, miszerint az elfogott férfiak a debreceni Bajcsy-Zsilinszky utcai szórakozóhely üzemeltetőjének, Vizoviczki Lászlónak az emberei voltak. Az őrnagy mindössze annyit mondott: a nyomozás érdekében az ügyről más információ nem adható.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.