Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta: a tűzszerészek a robbanótestet Szabadbattyánba szállították, ahol azt egy homokbányában semmisítik meg.
R. Szabó Ágnes, a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője közölte, a 47 lakóépületből kiköltöztetett 35 lakó – köztük öt gyermek és egy csecsemő – visszatérhetett otthonába.
A Honvédelmi Minisztérium (HM) közleménye szerint a tüzérségi lövedék egy 122 milliméteres szovjet repeszromboló gránát. A lövedéket a Székesfehérvár melletti Börgöndpusztán, a Fő utca 12-es szám alatt – csatornázási munkálatok közben – találták, emiatt 200 méter sugarú körben minden házat kiürítettek.

„Aki ilyen szintű árulást követ el, annak mennie kell” – Lajkó Fanni Kollár Kinga botrányos beszédéről