Kómár Viktória, a főkapitányság szóvivőjének közlése szerint „országjáró körútjának” veszprémi állomásán bukott le egy középkorú pár, amikor egy gyógyszertárban akarták elkölteni hamis tíz-, illetve húszezreseiket. A patikus azonban észrevette, hogy a bankjegyek hamisak, és értesítette a rendőrséget.
A rendőrök a 42 éves férfit és a helyszínen időközben megjelenő 37 éves feleségét kezdetben tanúként hallgatták ki. Azt állították, hogy a hamis pénz feltehetőleg valamelyik pénzváltásnál került hozzájuk.
A nyomozók felvették a kapcsolatot több vidéki rendőrkapitánysággal, és a kapott információk alapján már gyanúsítottként hallgatták ki a hamis pénzzel fizetőket. A nő részletes beismerő vallomást tett – mondta a szóvivő.
A férj autójában több mint egymillió forintnyi gyanús 10 és 20 ezer forintost találtak, ezeket családi házukban multifunkciós nyomtatóval és filctollal készítették – ismertette a szóvivő.
A férfit, aki Szombathelyen, Ajkán, Veszprémben és Budapesten is követett el hasonló cselekményt, előzetes letartóztatásba helyezték, feleségének őrizetét – együttműködő magatartására és büntetlen előéletére tekintettel – a rendőrség megszüntette.

Így szabaduljon meg a nyesttől a padláson