Gaskó Bertalan elmondta, hogy a gyanúsítottak az üzletben vásárló rászorultaknak 50-100 százalékos kamattal kölcsönöztek. Nem készpénzt adtak nekik, hanem különböző keretösszegeket határoztak meg számukra, amelyeket levásárolhattak az élelmiszerboltban. Az elkövetők amellett, hogy a vásárlások összegét kamattal növelték, az élelmiszereket is drágán értékesítették, volt, hogy az átlagos bolti ár négyszereséért.
Amikor az adósok nem tudtak, vagy már nem akartak fizetni, őket vagy családtagjaikat veréssel fenyegették meg, mi több, verőlegényt is foglalkoztattak. Az uzsorázó párt a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte, a náluk tartott házkutatáskor több mint másfél millió forintnyi készpénzt, valamint a tartozásokat nyilvántartó feljegyzéseket, különböző szerződéseket és iratokat, továbbá kábítószergyanús anyagokat foglaltak le a rendőrök – tette hozzá Gaskó Bertalan.
Verőlegényt is foglalkoztattak az uzsorások
Uzsora bűncselekmény gyanúja miatt előzetes letartóztatásba helyezett a bíróság két, Ózdon elfogott embert.
2012. 09. 19. 14:50
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!