Szenti Szabolcs elmondta, főként afgán, pakisztáni és koszovói állampolgárok próbálkoztak több csoportban a zöldhatáron keresztül Magyarországra jutni. Az egyik tizenhárom tagú csoportot egy szerbiai embercsempész kísérte, a járőrök őket is elfogták.
A szóvivő közölte, a határsértők között több család is van, amelyek kisgyerekekkel próbáltak a schengeni övezetbe jutni. Az elfogott illegális migránsok ellen idegenrendészeti, illetve büntetőeljárások indultak, és a rendőrség várhatóan kitoloncolja őket Szerbiába. Az embercsempészéssel gyanúsítható szerbiai férfit a rendőrség őrizetbe vette, és kezdeményezte előzetes letartóztatását.
Az elmúlt időszakban folyamatosan nő a Csongrád megye déli részén elfogott illegális migránsok száma. Szeptemberben 544 felnőtt és 24 gyermekkorú hatásértőt, valamint 21 embercsempészt fogtak el a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség munkatársai a zöldhatáron – mondta Szenti Szabolcs.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!