Beluzsárné Belicza Andrea közlése szerint két helybéli idős nő délután tett bejelentést a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság ügyeletén, miután két, magát az Elmű alkalmazottjának kiadó férfi becsöngetett hozzájuk azzal az ürüggyel, hogy a villanyórát akarják leolvasni. A két nő azonban gyanút fogott, ezért nem engedte be az „óraleolvasókat”.
A személyleírás alapján a járőrök Dunaharasztiban igazoltatták a két, 60, illetve 57 éves budapesti férfit, akiknél ruházatuk átvizsgálása során csaknem 800 ezer forintot találtak. A férfiakat a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányságra vitték, ahol kiderült, hogy a pénzt csütörtökön – magukat szintén az Elmű alkalmazottainak kiadva – vitték el egy másik dunaharaszti házból.
A gyanúsítottakat kihallgatásukat követően őrizetbe vették. A további eljárást a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatja le ellenük.