Arany-Tóth Attila, a Csongrád Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője elmondta, hogy Szeged belvárosában, illetve Újszegeden fák dőltek épületekre és parkoló járművekre. A műszaki mentésben a megyeszékhely tűzoltói mellett hódmezővásárhelyi és ruzsai egységek is részt vettek – közölte a zászlós.
Később újabb tucatnyi helyszínen kérték a tűzoltók segítségét a Szegedet szombat éjszaka erős széllel és jégesővel elérő vihar okozta károk elhárításához. Vasárnap délelőtt is több kárhelyszínén folynak a beavatkozások, ezek között van játszótér is. A szóvivő arra kéri a szülőket, hogy ne engedjék a gyerekeket a kidőlt fák, leszakadt ágak környezetébe, amíg a tűzoltók el nem hárítják a veszélyt. Oktatási intézmények udvarán is lehetnek kidőlt fák, leszakadt ágak, így hétfőn ezeken a helyeken is fokozott figyelemre lesz szükség a balesetek megelőzése érdekében.
A Szegedi Tudományegyetem éghajlattani és tájföldrajzi tanszékének adatai szerint szombaton éjszaka tíz perc alatt 11,7 milliméter csapadék hullott a Tisza-parti városban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton késő este négy megyére másodfokú, narancs riasztást adott ki . Záporok, zivatarok, és viharos széllökés várható.