Szervezetten lopták az alapanyagokat

Sikkasztás és orgazdaság miatt vádat emeltek nyolc ember ellen.

WA
2013. 10. 29. 12:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nyolc, büntetlen előéletű magyar állampolgár végig szervezetten, összehangoltan tevékenykedett – mondta.

Az elsőrendű vádlott a bátonyterenyei cég raktárosa volt 2006-tól 2011 nyaráig, utána a harmadrendű vádlott vette át a munkakörét. Mindketten láttak el szállítmányozási feladatokat is, így kapcsolatba kerültek a cég üzleti partnereivel, köztük egy budapesti műanyag-kereskedelmi kft. raktárvezetőjével, a másodrendű vádlottal. A többi vádlott raktáros és szállító volt.

Az eltulajdonított anyagokat először rendszerint egy salgótarjáni telephelyre szállították, majd onnan a másodrendű vádlott által irányított budapesti raktárba, illetve más fővárosi raktárakba. Előfordult az is, hogy a raktárosok a harmadrendű vádlott útmutatása alapján a kft. telephelyére érkező, legálisan árut hozó kamionokra pakolták a műanyagot, így a fuvarosok nem is tudták, hogy bűncselekményből származó árut csempésznek ki a cégtől – ismertette Zsolnai Andrea.

A Nógrád Megyei Főügyészség a nyolc embert folytatólagosan, üzletszerűen, különösen nagy értékre elkövetett sikkasztással, illetve orgazdasággal vádolja.

A bíróság az ügyészség indítványára – a bűncselekményekkel okozott kár megtérítése érdekében – zár alá vette az elsőrendű vádlott gépkocsiját, dunakeszi ingatlanát, folyószámláját és más cégben birtokolt üzletrészét, valamint a másodrendű vádlott balatonfűzfői ingatlanát – mondta a főügyész.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.