A Fonyódi Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette miatt gyorsított eljárásban állította bíróság elé a fonyódi férfit, aki egy helyi vendéglátóegységben pultosként dolgozott – írja szerdai közleményében a Somogy Megyei Főügyészség.
A vádlott augusztus 20-án délután munka közben szeszes italt fogyasztott, ettől pedig ittas állapotba került. Ezt követően éjjel 00.30 perc körül felszólította az egyik, telefonján zenét hallgató vendéget, hogy kapcsolja ki, mert az hangos, majd meg sem várta, hogy a vendég a felszólításnak eleget tegyen, odalépett hozzá és ráborította az asztalt.
Ezt követően a vádlott bement, a raktárból magához vett egy baltát és azzal fenyegette a vendégeket. A dühöngő férfi kezéből végül az egyik vendégnek sikerült kicsavarnia a baltát.
A bíróság 200 óra fizikai munkakörben letöltendő közérdekű munka büntetést szabott ki vádlottal szemben – olvasható a közleményben.