Újszülöttet találtak a hatvani kórház inkubátorában

Az egészséges kislányt Jázminnak nevezték el.

2015. 01. 16. 8:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Újszülöttet helyeztek el péntek hajnalban a hatvani Albert Schweitzer Kórház-Rendelőintézet újszülöttmentő inkubátorában, az egészséges kislánynak a Jázmin nevet adták – közölte az egészségügyi intézmény az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint nulla órakor szólalt meg az inkubátorház csengője, az újszülöttosztály dolgozói egy 2800 grammos, 50 centiméteres lánygyermeket találtak az inkubátorban. A Jázminnak elnevezett újszülött a vizsgálatok alapján teljesen egészséges, és további elhelyezéséig az újszülöttosztály dolgozói gondoskodnak róla – írták.

A közleményben emlékeztettek: a kórház újszülöttmentő inkubátorának 2013. novemberi átadása óta Jázmin a második gyermek, akit itt helyeztek el. Először tavaly januárban találtak újszülöttet a készülékben, őt Albert névre keresztelték el a kórház dolgozói.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.