A portál szerint a 10-es busz utasai meglepődtek, amikor a Széchenyi téri végállomásra érkező Ikarus sofőrjét igazoltatta, majd őrizetbe vette a rendőrség. A 20 éves fiatalember a Kunság Volán egyenruháját viselte, a Blikk szerint viszont még jogosítványa sem volt.
A férfi egyenruhájának, valamint annak köszönhetően, hogy a Kunság Volánnál egy sofőr szerint gyakran cserélődnek a sofőrök, nem szúrt szemet a személyzetnek, és egy teljes kört ment a 10-es busz vonalán az Ikarus 263-as busszal: a megállókban megállt, felvette az utasokat, végül a rendőrök lefülelték.
Az üzemeltető úgy tudja, az elkövető autóbusz-megszállott, aki tettére régóta készült, és hosszasan tanulmányozta, hogyan tudná kijátszani a telephelyen érvényben lévő biztonsági ellenőrzést; lehet, hogy tippeket is kapott, az ezzel kapcsolatban gyanúba keveredett munkavállalók munkaviszonyát a vizsgálat lezárultáig felfüggesztették – ismertette a közlekedési társaság. Az, hogy honnan szerzett egyenruhát, továbbra is rejtély.