Gázbiznisz a méhészetben

A Klenáncz Méhészetben nemcsak saját használatra, hanem értékesítés céljából is megcsapolták a vezetékeket.

Horváth-Szemán
2015. 12. 22. 6:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hazai mézbotrányokból már jól ismert méhészet névadójáról múlt csütörtökön írtuk meg, hogy gázlopással gyanúsítja őt a rendőrség. A friss információk szerint pedig úgy tűnik, a méhészeti telepen nagyban játszottak, és nemcsak saját használatra, hanem értékesítés céljából is megcsapolták a vezetékeket. Tegnap megkerestük az ügyben Klenáncz Józsefet arról érdeklődve, mennyiért lehetett nála gázt venni, ám nem kívánt nyilatkozni lapunknak.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság korábbi tájékoztatása szerint a nyomozók a gáz- és áramszolgáltató munkatársaival közösen lepték meg múlt szerdán Dömsödön a Klenáncz Méhészetet, majd K. József dömsödi lakóingatlanát és a vecsési telephelyet. A hatóság szerint mindhárom helyen felmerült a gázlopás alapos gyanúja. Kiderült, hogy a dömsödi telephelyen egy mérőóra nélkül kiépített vezetéket találtak, amelyből a gyanúsított a tulajdonában lévő és egyéb járműveket tankolta gázzal. A házban olyan kompresszor volt, amelyhez egy töltőcsövön található töltőfej csatlakozott. A kompresszorhoz szabálytalanul, a fővezetékről leágaztatott gázvezeték vezetett. A vecsési telephelyen 10 darab 200-200 literes gáztartályt, egy kompresszort, valamint egy töltőfejjel ellátott töltővezetéket találtak.

A szakemberek megállapították, hogy a tartályokba a gázt a fő gázvezetékről szabálytalanul leágaztatott kerülővezetéken keresztül fejtették le. A rendőrség szakértők bevonásával vizsgálja, hogy további személyek a gázlopással összefüggésbe hozhatók-e. Az 52 éves K. József szabadlábon védekezhet.

Mint arról a Magyar Nemzet többször beszámolt, a Klenáncz-mézek azok közé a termékek közé tartoznak, amelyek a korábbi és a legutóbbi mézbotrányban is főszerepet játszottak. Legutóbb például laboratóriumi vizsgálatok során beigazolódott, hogy sok termék a silány, ipari méz kategóriájába tartozik. A méhészet Kínából származó, rossz minőségű, ipari módon előállított édesítőszert kevert magyar mézhez, az olcsó anyaggal pedig extraprofitra tehetett szert. A Klenáncz Méhészet mellett egyébként néhány más, mézeket előállító cég is ezt tette.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.