Dunaújváros: egy épület alá betonozták a vállalkozó holttestét

A dunaföldvári férfit saját lakásában verték agyon, majd egy pince alá rejtették a holttestét.

Tompos Ádám
2016. 02. 16. 11:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Molnár Gábor azzal kezdte a sajtótájékoztatót, hogy megköszönte a türelmet, amelyet a sajtó az ügyben tanúsított, majd kronologikus sorrendben idézte fel az ügy részleteit. Ez megelőzően leszögezte, hogy a 2013. május 1-jén elkövetett emberölés ügyében azért a Tolna megyei rendőrség nyomozott, mert Tolna megye területen, Dunaföldváron történt az emberölés. Kiemelte, hogy mind a dunaújvárosi, mind a Fejér megyei rendőrökkel együttműködtek az ügy megoldásán.

Az ezredes elmondása szerint május 4-én Pakson érkezett bejelentés az eltűnt személy testvérétől. Gyanús eltűnés miatt folyt a közigazgatási eljárás, nem volt a rendőrség kezében semmi bizonyíték, amely alapján bűnügyi eljárást indíthattak volna a hatóságok.

A nyomozás 2016. január 5-én lépett új szakaszba, amikor már emberölés alapos gyanúja miatt tudtak eljárást folytatni a hatóságok. Ennek keretében hallgatták ki és vették később őrizetbe Sz. J. 32 éves dunaújvárosi lakost, majd február 9-én ismét új lendületet vett az ügy, ekkor fogták el és került őrizetbe „a 40 éves G. R. dunaújvárosi lakos”; a helyi Castellum.do több független forrás alapján kiderítette, hogy a monogram Gál Roland dunaújvárosi fideszes önkormányzati képviselőé.

Molnár Gábor beszámolójában kitért rá, hogy dunaújvárosi házkutatásuk során olyan körülmények merültek fel, amelyek alapján helyszíni szemlévé vált a kutatás, még tetemkereső kutyát is bevontak. Az ezredes kiemelte, hogy rendkívül óvatosan kellett eljárniuk, hogy a pince ne omoljon rájuk, ezért mélyépítő szakemberek segítséget is kérni kellett. Kiderült ugyanis a szemle során, hogy körülbelül két-három köbméter betont és építési törmeléket tettek a holttestre, valamint egy épületrészt is felhúztak rá.

Azzal egy időben, amikor vasárnap tizenegy óra és dél között előkerült a dunaújvárosi pincéből a holttest, a Liszt Ferenc nemzetközi repülőtéren elfogták a 44 éves G. A. dunaújvárosi lakost, akit szintén megalapozottan gyanúsítanak a szóban forgó emberölés bűntettével. Molnár szerint a két intézkedés között nem volt összefüggés, véletlenül alakult így.

Igazságügyi orvosszakértők szerint szinte biztos, hogy a dunaújvárosi pince mélyén talált holttest azonos a 2013. május 1-jén megölt és eltűnt dunaföldvári vállalkozóval, M. A.-val.

Molnár Gábor kijelentette, hogy mindhárom személy előzetesben van, mindannyian magyar állampolgárok. Kérdésre válaszolva később közölte, hogy további személyek őrizetbe vétele is várható. A három személyt megalapozottan gyanúsítják azzal hogy 2013. május 1-jén éjszaka saját dunaföldvári lakásában bántalmazták M. A.-t aki feltehetően a bántalmazás következtében elhunyt, majd a holttestét a gyanúsítottak elrejtették egy dunaújvárosi ingatlanban. Azt még vizsgálják, hogy kitervelték-e a gyilkosságot.

Molnár a nyomozás érdekeire hivatkozva nem árulta el, mi lehetett az emberölés hátterében, azt viszont elmondta, hogy a feltételezett elkövetők között kapcsolat van. A Népszabadság azon értesüléséről, hogy vádalku vezetett az elkövetők nyomára, az ezredes azt felelte, a „vádalku olyan jogintézmény, amely nem nyilvános, erre nem tudok válaszolni”.

Portálunk megkérdezte, hogy segíthette-e a nyomozást az a személyi csere, amely a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon éppen az előtt ment végbe, hogy – Molnár korábbi fogalmazása szerint – új lendületet vett az ügy. Ismeretes, sajtóhírek szerint Gál Roland önkormányzati képviselőként remek viszonyt ápolt a helyi rendőrökkel, többjüket ki is tüntette, volt, hogy a közbiztonságról tartottak együtt lakossági fórumot. Molnár Gábor válaszában nyomatékosította, hogy a rendőrséget egy bűnügy felderítése során kizárólag a pontos tényállás érdekli, a feltételezett elkövető vallása, nemzetisége, politikai meggyőződése csak akkor érdekes a számukra, ha ez a bűncselekmény szempontjából fontos. „Jelen esetben ezek a kérdések teljesen indifferensek voltak az ügy szempontjából” – szögezte le, és hozzátette: nem lát rá a Fejér megyei rendőrség személyi ügyeire, de ezeknek a döntéseknek és változásoknak ugyancsak nem volt közük az ügyhöz. Megismételte, hogy a dunaújvárosi rendőrök mindvégig segítették a munkájukat.

Ismeretes, a dunaújvárosi önkormányzat korábban azt közölte, hogy a Fidesz helyi szervezetének elnöksége kezdeményezte Gál Roland önkormányzati frakcióbeli tagságának felfüggesztését. Kósa Lajos, a kormánypárt országgyűlési frakcióvezetője sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva pedig arról beszélt, hogy felfüggesztették Gál Roland párttagságát. A döntést akkor véglegesítik, ha a bíróság elítéli őt.

Időközben kiderült, hogy Gálnak jelentős tartozásai lehettek, és bűnsegédként már megrótták magánokirat-hamisításért.

A Magyar Nemzet szombaton arról írt, hogy Gál Roland mellett a másik gyanúsított az apósa. Úgy tudjuk, a rendőrök az ő birtokán találták meg elásva az eltűnésekor 41 éves dunaföldvári vállalkozó holttestét. A nyomozók arra gyanakodnak, hogy üzleti elszámolási vita állhatott a gyilkosság hátterében.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.