Megtarthatja minden pozícióját, így bizottsági tagságait, közbiztonsági tanácsnoki posztját, valamint önkormányzati képviselői mandátumát is a gyilkossággal gyanúsított dunaújvárosi fideszes képviselő, Gál Roland. Úgy tudjuk, hogy Gál ezekért a pozíciókért összesen bruttó 200 ezer forintot kap. Információink szerint ráadásul a helyi kézilabda-akadémia felügyelőbizottsági elnökeként további több mint 50 ezer forintos tiszteletdíja is van, ez az összeg ugyancsak jár neki a jövőben is.
A rendőrség a napokban gyanúsította meg gyilkossággal Gál Rolandot, valamint két társát. Egy több mint két éve eltűnt dunaföldvári férfi holttestét ugyanis a múlt héten találták meg egy ház pincéjében. Az áldozatra két-három köbméternyi építési törmelék és beton alatt bukkantak rá. A gyanú szerint Gál és társai agyonverték a vállalkozót, majd még aznap – hírek szerint a képviselő közeli hozzátartozója házánál – elásták a holttestet.
Gál meggyanúsítása után Pintér Tamás jobbikos képviselő kezdeményezte, hogy a dunaújvárosi közgyűlés szavazzon saját maga feloszlatásáról, de ezt a javaslatot nem támogatták. Azt a kezdeményezést pedig, hogy hívják vissza a bizottsági posztokról, valamint a közbiztonsági tanácsnoki tisztségből Gál Rolandot, a testület 9:5 arányban szavazta le. A testületben a Fidesznek 9, míg az ellenzéknek 5 képviselője van. Gált egyébként egyéni képviselői mandátumától nem tudták volna megfosztani, arról legfeljebb az érintett maga mondhatna le, illetve ha majd jogerős ítélet lesz az ügyben, s bűnösnek találják, kimondhatják a „méltatlanságát”. Ennél előbb is megszűnhet a mandátum, hiszen ha az érintett egy éven át nem vesz részt a képviselő-testület munkájában, automatikusan megszűnik a megbízatása.
– Felháborító és szégyen – mondta lapunknak a szavazást kezdeményező Pintér Tamás, arra reagálva, hogy a fideszes többség nem fosztotta meg pozícióitól a kormánypárti politikust. Így ugyanis Gál nemcsak hozzájuthat járandóságaihoz, de azokat a feladatokat, amelyek a tisztségekhez kötődnek, nem tudja ellátni más. Szerinte ezért a fideszes politikusokat egyértelmű politikai felelősség terheli. Pintér szerint az egyenesen morbid, hogy a városvezetés és a rendőrség közötti kapcsolatokért tanácsnokként épp egy gyilkosság gyanúja miatt előzetesben ülő ember felel. Hozzátette: a Fidesz vélhetően a kétharmados többségét félti a városban, ez magyarázhatja a pozíciók „megvédését”, hiszen ha Gál lemondana, akkor sok döntésnél már nem lenne meg a minősített többségük a kormánypártoknak.