A Budai Központi Kerületi Bíróság csütörtökön egy hónapra elrendelte annak a tajvani férfinak az előzetes letartóztatását, aki a gyanú szerint egy II. kerületi ingatlanban jogellenesen foglalkoztatott harmincnégy tajvani állampolgárt – írja közleményben a Fővárosi Törvényszék.
Az ügyészi indítvány szerint a férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy személyi szabadságuktól megfosztotta az általa alkalmazott honfitársait, akiknek a segítségével a bérelt ingatlanban elhelyezett informatikai infrastruktúra felhasználásával engedély nélkül sportfogadásra alkalmas weboldalt hozott létre és üzemeltetett.
A foglalkoztatás feltételei feltűnően, aránytalanul eltértek a legálisan foglalkoztatott munkavállalás feltételeitől, valamint sértették a gyanúsított által alkalmazott személyek emberi méltóságát – teszik hozzá.
Az ügyészség a szökés, elrejtőzés veszélyére hivatkozva a gyanúsított előzetes letartóztatását indítványozta, míg védője óvadék elfogadását kérte azzal, hogy a terheltnek van megfelelő vagyona letétben.
A bíróság szerint fennáll a harmadik országbeli állampolgár jogellenes foglalkoztatásának megalapozott gyanúja, ezt a tanúvallomások, a rendőri jelentések, az okirati bizonyítékok, valamint a gyanúsított beismerő vallomása is alátámasztja.
Az indoklásban kiemelték, hogy a gyanúsított Magyarországon érvényes bejelentett lakóhellyel, tényleges tartózkodási hellyel, bejelentett munkahellyel és legális jövedelemmel nem rendelkezik, továbbá vízuma három hónapra szól. Megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsított jelenléte az eljárási cselekményeknél csak kényszerintézkedés elrendelésével biztosítható. Óvadék elfogadása mellett enyhébb kényszerintézkedést is el lehet rendelni, és a bíróság élne is ezzel a lehetőséggel, de lakcím hiányában ez sem jöhetett szóba, ezért az óvadékra sem látott lehetőséget.
A végzés nem jogerős, a gyanúsított védője fellebbezett.
A Bimbó úti épületben egyébként hétfőn zajlott a rendőrségi akció, akkor tizenöt thaiföldi szexrabszolga kiszabadításáról írt a sajtó.