DNS sem bizonyítja, ki végzett a Bőnyben lelőtt rendőrrel

Baráti tűz is okozhatta Pálvölgyi Péter halálát, a bizonyítékok nem zárják ki ezt a lehetőséget.

Koncz Tamás
2017. 05. 11. 19:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nincs DNS a Győrkös István fegyveréből származó tizenhárom lövedéken, ezért azt sem lehet egyértelműen bizonyítani, hogy ki lőtte le a Bőnyben intézkedés közben meggyilkolt rendőrtisztet. Így az sem kizárt, hogy a Nemzeti Nyomozó Iroda főnyomozójával, Pálvölgyi Péterrel baráti tűz végzett – állítja a Hír TV Riasztás című műsora.

A Riasztás a birtokába került igazságügyi orvos és fegyverszakértői jelentésekre alapozza állításait. A műsorban elhangzik az is, Győrkös tagadta, hogy ő lőtt volna a rendőrre, azt állította, akkor sütötte el fegyverét, amikor lövést kapott.

A bőnyi rendőrgyilkosság 2016. október 26-án történt: a Magyar Nemzeti Arcvonalat vezető Győrkös István házához reggel hét rendőr – négy nyomozó és három tűzszerész – érkezett, hogy a házkutatási határozatban foglaltak szerint illegálisan tartott fegyvereket, köztük gépkarabélyokat keressen. Ekkor lőtték fejbe máig tisztázatlan körülmények között Pálvölgyi Pétert. Győrkös és a rendőrök egyike is lövéseket adott le, az idős férfi pedig gyomorlövést kapott, őt a gyilkosság után kiérkező TEK-es egységek fegyverezték le, majd látták el.

Az NNI házkutatási akciója számos kérdést felvetett. Ha Győrkös Istvánról jó előre tudták, hogy radikális nézeteket valló, katonaviselt ember, és illegálisan tartott gépkarabély lehet nála, törvény szerint is a Terrorelhárítási Központ egységeit kellett volna kiküldeni Bőnybe. Kommandósok helyett azonban Győrköshöz képest alulfegyverzett nyomozókat bíztak meg a feladattal.

 

A rendőrség később nyakatekert magyarázattal indokolta meg, hogy hivatalosan miért nem nem hibáztak a bőnyi eljárás során: az Origónak elküldött válaszaik szerint azért nem értesítették a TEK-et, mert csupán tárgyi bizonyítási eszközöket kerestek Győrkösnél, őt magát nem akarták elfogni, ilyenkor pedig nincs szükség a terrorelhárítás értesítésére.

Magyarán érthetetlen módon nem számoltak agresszív reakcióval: pedig Győrkös István köztudomásúan büntetett előéletű volt, az illegális lőfegyver- és lőszertartás miatt pedig komoly, akár kettőtől nyolc évig terjedő börtönbüntetésre számíthatott volna – mindez magában is előrevetítette a kétségbeesett ellenállás lehetőségét.

A Magyar Nemzeti Arcvonal ráadásul ekkor már jó ideje élénk kapcsolatot tartott fent az orosz katonai hírszerzés diplomatáival, és ez nem kerülte el a hazai titkosszolgálatok figyelmét sem. Érhetetlen, hogy a hatóságok egy ilyen helyzetben miért nem kezelték körültekintőbben Győrkös István ügyét, és hogy miért nem tudták a mai napig minden kétséget kizáróan tisztázni Pálvölgyi Péter halálának okait.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.