A velünk élő középkor vége

Az emberség Európájának fenn kell maradnia – a balekság Európájának vége.

Puzsér Róbert
2016. 09. 01. 12:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A burka (az egész testet és arcot fedő tradicionális muszlim öltözék) és a burkini (az arcot szabadon hagyó, de a testet könyöktől térdig eltakaró fürdőruha) viseletének tilalma komoly politikai viták tárgya a nyugat-európai országokban. Legutóbb Franciaország szocialista miniszterelnöke tett hitet a tiltás mellett, ami földcsuszamlásszerű esemény az európai baloldalon, ahol eddig senki nem volt hajlandó szembenézni az iszlám totalitárius természetével, a kulturális relativizmus tarthatatlanságával és az integráció nélküli bevándorlással mint problémával. És ha csak nem lett volna hajlandó szembenézni: az európai baloldal első indulatból idegengyűlölőt és fasisztát kiáltott mindenkire, aki az iszlám intolerancia térhódításának veszélyére figyelmeztetett. (S ez természetesen nem azt jelenti, hogy a figyelmeztetők közt ne lettek volna akár fasiszták, akár idegengyűlölők.) Ezúttal azonban egy baloldali miniszterelnök tett olyan intézkedést a nyugati életforma védelmében, amit fél évtizede még csak radikális pártok követeltek, és amit mindeddig úgy a bal-, mint a jobboldali politikai mainstream elutasított – s ez akkor is igaz, ha a frissen elrendelt tilalmat a francia államtanács azóta érvénytelenítette.

A tiltás elleni érvek erősek, morálisak és sokszor meggyőzőek. Fél évtizede talán magam is egyetértettem volna velük, ugyanis hiszek a véleménynyilvánítás, az öltözködés és az önkifejezés szabadságában. Egyetlen strandról sem tiltanék ki se horogkeresztes, se sarló-kalapácsos fürdőruhát viselő nőt, de még meztelen nőt sem, mert úgy gondolom, hogy ez Európában egyszerűen bele kell hogy férjen. A nyugati embernek időről időre el kell viselnie a fedetlen mellek látványát, ahogy a horogkeresztét meg a sarló-kalapácsét is, a Nyugat ugyanis épp attól erős, hogy a puszta véleményt, amely senkinek nem árt, büntetni semmilyen körülmények közt sem hajlandó.

Fél évtizede még azt az érvet is elfogadtam volna, hogy a tiltás csak ront azoknak a nőknek a helyzetén, akiket férjük és családjuk burka vagy burkini alá kényszerít, hiszen addig legalább kimehettek az utcára (ha csak burkában is), fürödhettek a tengerben (ha csak burkiniben is), a jövőben viszont ez is tilos lesz számukra. Való igaz, hogy azokon, akik a diszkriminációnak ezt a középkori formáját nap mint nap elszenvedik, a burka és a burkini üldözésével nem segítünk, azoknak viszont, akik a leplet önként, személyes meggyőződésüket követve viselik, az elemi szabadságát sértjük meg. Miért tiltjuk mégis?
Mi változott öt év alatt? A tiltás kritikusai szerint semmi, mindössze a terror által keltett félelem fokozódott, s a terroristák éppen így győznek: a biztonságát féltő nyugati ember végül feladja emberségét és szabadságszeretetét. Ezzel az okfejtéssel szemben én öt év elteltével már úgy gondolom, hogy épp az utóbbi években végrehajtott európai terrorcselekmények tették tagadhatatlanná a multikulturalizmus és a párhuzamos társadalmak kudarcát. A merényletekért felelős terroristák nem magányos őrültek, hanem olyan európai polgárok, akik mögött komplett muszlim negyedek, imámok százai és hívők tízezrei állnak. Ezt a problémát már nem lehet azzal a frázissal lesöpörni az asztalról, hogy az elkövető egy maroknyi szélsőséges tébolyult. Ezek mögött a merénylők mögött tömegek állnak. Biztosan tudjuk, hogy nem a muszlimok többsége (ezért veszélyes az általánosítás), de azt is tudjuk, hogy egy jelentős részük (ezért elfogadhatatlan a bagatellizálás).

A burka és a burkini viselésének tilalma nem más, mint a Nyugat kategorikus szembeszállása az ellentársadalommal. Legfőbb célja megakadályozni, hogy újabb és újabb nők kényszerüljenek lepel mögé. A tiltás üzenete egyértelmű: ez itt nem megy. Ez Európa. Itt nem lesz saría. Nem engedjük, hogy ezen a kontinensen is polgárjogot nyerjen a nők megkülönböztetése. Itt, Nyugaton a férfiak meg a nők egyenlők – és ebből nem engedünk. Nem hagyjuk, hogy utcáink, tereink vagy strandjaink iszlám törvénykezés és saría-őrjáratok kontrollja alá kerüljenek. Rájöttünk, hogy ha most engedünk, akkor egyre több és több nő válik majd a mindennapos diszkrimináció áldozatává, és egy nap azzal nézünk szembe, hogy az európai strandokon és utcákon a vallásos muzulmánok a burkini meg a burka viselését már minden fürdőző vagy nyilvánosan mutatkozó nőtől megkövetelik. Megértettük, hogy fejünkön kipával vagy miniszoknyában életveszélyes végigsétálnunk az ellentársadalom lakóövezetein. Felfogtuk, hogy ez nem tudományos fantasztikum, és nem xenofóbia – ez Malmö, Rotterdam, Párizs és Brüsszel. Ez a mai Európa valósága. A politikai iszlám visszaélt a szabadságunkkal, a világnézeti türelmünkkel és azzal, hogy vallásnak tekintettük, nem ismerve fel, hogy egy totalitárius ideológia.

A tiltás önmagában persze kevés. Egyenként meg kell találnunk a lepel mögé kényszerített asszonyokat, a kislányokat, akiknek a csiklóját készülnek kimetszeni, az ütlegelt és erőszakolt nőket, akik azt hiszik, ez a világ rendje, s nincs a környezetükben senki, aki segítene nekik. Ki kell utasítanunk Európából a radikális hitszónokokat, ki kell csavarnunk a vallási képzést a vahabiták meg a szalafiták kezéből, és azt muszlim misztikusokra, a kultúránkat értő és tisztelő szúfikra kell bíznunk. Véget kell vetnünk a velünk élő középkornak. Nem engedhetünk a vérrel keresztelő idegengyűlöletnek, de többé a kényszeres kulturális relativizálásnak sem. Az emberség Európájának fenn kell maradnia – a balekság Európájának vége.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.