Szeptember 22-e óta üzemelteti a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság azt a weboldalt, mely a tájékoztatás mellett állampolgári bejelentéseket is fogad különböző, gyermekekre káros internetes tartalmakról.
Napokkal ezelőtt a szervezet vezetője ismertette eddigi eredményeiket, melyek biztatóak: feltehetőleg jó hatással volt a már 2005 óta működő szolgáltatás kihasználtságára, hogy civil szervezet helyett immár állami hatóság működteti. Az NMHH-nak eljárási nem, figyelmeztetési joga van, ugyanakkor egy, a közeljövőben az ORFK-val megkötendő együttműködésnek köszönhetően minden egyes jogsértő esetben feljelentést is tesznek majd.
A felület egyszerű. Megnyitva a bal oldalon található menüsor Bejelentés fülre kattintva gyorsan eljuttathatjuk észrevételeinket a működtetőnek. Kilenc témában (Hozzájárulás nélkül hozzáférhetővé tett tartalom; Pedofil tartalom; Zaklatás; Rasszista, idegengyűlöletre uszító tartalom; Erőszakos tartalmat megjelenítő tartalom; Drogfogyasztásra csábító tartalom; Terrorcselekményre felhívó, terrorizmust népszerűsítő, elősegítő tartalom; Adathalász honlapok, vírusokkal, kém- és féregprogramokkal fertőzött tartalmak; Egyéb, a kiskorúakra veszélyes tartalom) nyílik erre lehetőség.
November elejéig összesen 271-en éltek vele, ebből releváns bejelentés 203 volt. 23 weboldalnál sikerült célt érni a hatóságnak, vagyis ennyi esetben sikerült sértő vagy veszélyes tartalom eltávolítására „rávenni” a működtetőt.
A cenzúrázott tartalmak egyáltalán nem könnyed olvasmányok. Szalai Annamária szemléltetésként egy immár megszűnt vérfertőző kapcsolatra buzdító fórumot, pedofil tartalmat publikáló weboldalat és egy olyan lapot is mutatott, melyen részletes gyakorlati tanácsokkal látták el az öngyilkosságra készülőket.
Érdekes, hogy a legtöbb panasz (56 darab) terrorcselekményre felhívó site-ok ellen érkezett, 29 esetben vizsgáltak hozzájárulás nélkül tartalmat (főleg gyerekekről készült képeket) közlő szolgáltatókat, de szintén viszonylag magas volt – 15, illetve 13 – a zaklatás és a pedofil tartalom miatti panasz.
A teljes cikk itt olvasható!
Pedofilok, rasszisták garázdálkodnak a neten
Kettőszáznál is több bejelentés érkezett szeptember vége óta a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) által üzemeltetett internetes oldalra (Internet Hotline) különböző, a gyermekek számára káros tartalmat közlő szolgáltatókról. Letiltottak pedofil oldalt, vérfertőző kapcsolatra buzdító site-ot, de olyan netlapot is, mely gyakorlati tanácsokat adott öngyilkossághoz.
2011. 11. 11. 8:32
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!