Az általa alapított és működtetett Yagasan Burmi Kórházban „Robin Mama” vagy ahogy a helyiek hívják: „Ibu Robin” ingyenes terhesgondozást, orvosi ellátást biztosít a helyieknek és humánus szüléshez segíti mindazokat, akik ezért nem tudnak fizetni, mert családjuk ezt nem engedheti meg magának.
„Minden gyermeknek már születése pillanatában és első lélegzetvételével, békét és szeretetet kellene magában szívnia ezen a Földön. Minden édesanyának egészségesnek és erősnek kellene maradnia és minden egyes szülésnek biztonságos és szeretetteljes légkörben kellene zajlania.” – kezdte köszönő szavait Robin elérzékenyülten.
A fejlődő országok asszonyinak sok esetben nincs tudomásuk a védekezésről vagy a megfelelő terhesgondozásról, emellett lehetőségük sem igen adódik rá. AZ ENSZ Népesedési Bizottsága szerint a dél – ázsiai nők körében ötből mindössze három kap szülése során szakképzett segítséget. Indonéziában egy átlagos család jövedelme napi 8 dollárt tesz ki, míg egy kórházi szülés 70 dollárba kerül. Lim szerint a bébik és édesanyjuk magas halálozási aránya ezekre az anyagi gondokra vezethető vissza. Mint azt korábban a CNN riporterének nyilatkozta: „A helyzet rossz…a babák és édesanyjuk halálát gyakran a nem megfelelő ellátás okozza.”
A cikk továbbolvasásához kattintson ide.