Kudarcnak tartja, hogy a kezdeti nagy tervekből nem lett valóság, nem vált önálló gyermekcsatornává az m2?
Cseppet sem. Óriási eredménynek tartom már önmagában azt is, hogy újra önálló Gyermek- és Ifjúsági Főszerkesztőség alakulhatott, hiszen az elmúlt 15 évben ilyen nem létezett. Önálló műsorszámok persze megjelentek, de nem állt rendszerbe a dolog, nem volt egységes koncepció, amit mi sem mutat jobban, mint a szinte mérhetetlenül alacsony szintű nézettség.
Ön hivatalosan július elsejétől vezeti a főszerkesztőséget. „Mérhető” már a nézettség?
Valamivel több, mint öt hónap alatt nagyon komoly eredményeket tettünk le az asztalra. Bátran jelenthetem ki, hogy a parányi csapat és a szűkös anyagi keret ellenére sikerült kimozdítanunk tetszhalott állapotából e műfajt. Augusztusban kamaszoknak és fiatal felnőtteknek napi egy órás élő adást sugároztunk a Sziget Fesztiválról, rögzítettük, majd adásba tettük a Magyar Rádió Symphonic Live-ját. Ősszel indult a Csudaszombat-sorozat, ami most is a profilunk gerincét adja, és … kezdenek visszaszállingózni a nézők.
Mikor mérhetik magukat össze reálisan egy kereskedelmi adó vagy egy tematikus csatorna hasonló műsorsávjával?
A legjobb termék piacra való bevezetéséhez is hosszú hónapok kellenek. Nem vagyunk türelmetlenek, örülünk az eddigi eredményeknek. Hiszek a szakmaiság és a minőség kifizetődésében. A Csudaszombatok eddigi adásival körülbelül 72 órányi műsort adtunk a gyerekeknek, ennek a zöme élő volt. Matekozhatnánk a nézettségen, de nem hiszem, hogy érdemes, önmagában ezzel is rendeztük az elmúlt évek restanciájának egy jó részét. Hogyan tudnánk mihamarabb visszacsábítani a gyerekeket , akiket 15 éve elriasztottak? Folyamatosan ezen dolgozunk.
Jelen pillanatban sokkal fontosabb számomra az, hogy semmi esetre se essen a színvonal. Ragaszkodom a nagyon magas szakmaisághoz, ebből semmi áron nem engedek, csak ezzel lehetünk képesek megalapozni a következő évek használható közszolgálati televízióját. Erről egyébként bárki meggyőződhet: minden műsorunk elérhető az interneten. A rajongói oldalunkra – hadd utaljak ezzel vissza a számokra – az októberi adás után 60 ezren kattintottak, a novemberi után pedig már 120 ezren, ez azt gondolom önmagáért beszél.
Az interjú továbbolvasásához kattintson ide.