Kiolthatja az oltások hatását a mikróban készült popcorn?

Még mindig az oltások jelentik legfőbb védőbástyáinkat olyan komoly betegségekkel szemben, mint például a torokgyík, szamárköhögés vagy tetanusz. De lehet, hogy mindez veszendőben?

családháló.hu
2012. 02. 02. 11:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy nemrég közölt tanulmány kimutatta, hogy a napjainkban minket érő gyakori kémiai hatások kikezdhetik a vakcinák mindnyájunkat védő hatását.

A Time magazinban is közölt kutatás szerint ugyanis számtalan olyan anyag van a környezetünkben, amely csökkentheti a gyerekek oltásokra adott reakcióját. Ezeket az úgynevezett PFC-ket (polifluoroalkilokat vagy perfluor-karbonokat) igen széles körben használják: megtalálhatóak többek között az edények teflon borításán, rovarirtó szerekben, a mikrohullámú sütőben készíthető popcorn zacskójában, de bizonyos élelmiszerek csomagolóanyagában, a gyorséttermek tárolódobozaiban, bútorokban, textilekben, huzatokban és folttaszító szövetekben is.

Ezekről az üvegházhatású gázokról eddig is tudták, hogy gyorsítják a globális felmelegedést, és kutatások szerint daganatokat, fejlődési rendellenességet okozhatnak. Az emberi magzatok már az anyaméhben is ki vannak téve a perfluorooktán szulfát (PFOS) és a perfluorooktanát (PFOA) veszélyének. Most azonban a kutatók azt találták, hogy a PFC-k gyengítik a torokgyík, szamárköhögés vagy tetanusz elleni oltásra adott válaszreakciókat gyermekeinknél.

A vizsgálatok eredményei ugyanis azt mutatták, hogy azok a gyerekek, akiknek a szervezete magasabb koncentrációt tartalmazott ezekből a mesterséges anyagokból, azok vérében kevesebb volt az oltások ellenanyagából. Néha annyira kevés, hogy az már a vakcina hatásosságát is megkérdőjelezi.

A kutatók azzal nyugtatnak minket, hogy ezeket a gyerekeket újra lehet oltani a kérdéses betegség ellen, hogy biztosak legyünk tökéletes védelmükben. Ám a kutatási eredmények erősen elgondolkodtatóak, ugyanis egy olyan jövő lehetőségét vetítik elénk, amikor az életünkben rendszeresen előforduló anyagok már általánosságban veszélyeztetik gyermekeink immunrendszerét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.