„A hipnoszülés még nem elterjedt hazánkban, de még a fővárosban, Budapesten sem. De egyre többen hallanak róla, mert akik próbálták, általában elégedettek, és ajánlják a környezetükben a többi kismamának. Évről évre többen mesélnek szép szülésélményükről, hasznos tippjeinkről” – tudtuk meg a HypnoBirthing szülésfelkészítő, szüléskísérő és gyermekágyas dúlájától, Schimcsig Nórától. Hozzátette jelenleg három csoportra oszthatók azok az édesanyák, akik a hipnoszülést keresik. Sokan azért választják, mert már bennük van egy rossz szülésélmény, és emiatt nehezen veszik rá magukat egy új gyermek vállalására. A másik csoport, akik eleve félelemmel vágnak bele a várandósságba. A harmadik csoport pedig azoké, akik már tudják, mit jelent az elme-test kapcsolat ereje és jelentősége.
A hipnoszülés titka a tudatosság. A cél az, hogy ráébressze az anyát arra, hogy a szülés természetes ösztön. A várandósságon és szülésen van a hangsúly, arról, hogy tisztában legyünk mi történik.
„A hipnoszülés módszer jóval komplexebb, mintha »önhipnózis kismamáknak« tanfolyam lenne. Ez egy világszínvonalú, összetett, a szülésre készülődést kiscsoportban támogató tréning, amelynek csak egy komponensét jelentik a mentális technikák. Elhangzanak információk az élettani szülésről, támogatjuk az anya-magzat kapcsolatot, de a párkapcsolat elmélyülését is. Fontosnak tartjuk a gondosan kiválasztott szakemberrel folytatott hatékony, asszertív kommunikációt, bizalmi együttműködést is” – teszi hozzá Nóra.
A hipnoszülésre felkészítő tanfolyam 5×2,5 óra, ezalatt ismertetik meg az anyukákat a mélyrelaxációval és különböző légzőtechnikákkal.
A hipnoszülés épp olyan sokféle lehet, ahány kismama van. A módszerrel az anya lehet saját szülésének dramaturgja, rendezője és főszereplője is. Mindenképpen tükrözni fogja tehát szülése a személyiségét, a világképét. Jellemző, hogy a szülőpár magabiztos. Derűs nyugalomban, türelmesen működik együtt a természetes folyamattal, miközben a szakemberek diszkréten, csendesen biztatják és támogatják őket. Sokan azt hiszik, azért mert egy anyuka csendben, elmélyülten koncentrál, már transzban van önmagán kívül. Ez azonban nem igaz.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!