A díjosztó érdekessége, hogy szemben a korábbi gyakorlattal, mikor a Magyar Építőművészek Szövetsége látta el a feladatot, ma már a Magyar Művészeti Akadémia építész tagozata jelöli ki azt a bizottságot, akik felterjesztik a kitüntetettek listáját. A bizottság úgy tűnik nem tette le a garast egyik építészeti stílus mellett sem, a díjazottak munkássága igen eltérő szellemiségű.
Csernyus Lőrinc Makovecz-tanítvány, a mester környezetének egyik oszlopos tagja, az általam is elvégzett vándoriskola vezetője. Munkáinak száma szinte végtelen. Tanítványként az organikus iskola felfogását vallja, a hozzáértők ismerik és elismerik sajátos ízű, természeti erőkből merítő alkotásait.
Eleőd Ákos igen fiatalon nyerte meg a Memento Szoborpark pályázatot, ami fel is épült a tervei alapján. Érzékeny, gondolkodó építész, szuggesztív erejű munkákkal. Jó érzékkel, finoman és tisztelettel nyúl a műemléképületekhez is.
Gelesz András a Gelesz és Lenzsér építésziroda tervezője, a régóta épülő négyes metró egyik építésze, az iroda tervezte a Móricz Zsigmond körtéri és a Keleti pályaudvari állomásokat. Munkái a letisztult, funkcionalista, modern iskolába sorolhatóak.
Krizsán András szintén Makovecz-tanítvány, a vándoriskolában mesterem volt. Ő is azok közé tartozik, akik képesek alkotói gondolatokat tömegben, épületként megformálni. Visszafogott organikus stílusa képes erős üzenetek tolmácsolására.
Szabó Tamás János a Finta és Társai Építész Stúdió Kft. vezető tervezője és régóta meghatározó alakja. Jól átlátható és könnyen használható, nagy léptékű épületeket tervez. A Finta Stúdió nevéhez rengeteg meghatározó középület fűződik, tehát túlzás nélkül mondható, hogy Szabó városképet meghatározó tevékenysége igen jelentős, még akkor is, ha nem a munkatársak, hanem Finta József neve van előtérbe tolva.