Mi történt a kutyákkal?

A nagybecskereki közterületi rendőrség az elmúlt hét hónapban összesen 115 kutyaharapás ügyében kezdeményezett eljárást a közép-bánsági város köztisztasági és parkfenntartási vállalatánál.

BL
2011. 10. 26. 14:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ráadásul a szóban forgó időszakban csaknem hatmillió forintnak megfelelő összegű kártérítést kellett kifizetni a város kasszájából kilenc, kóbor kutyák által megmart lakos részére. Mivel további hat kártérítési per van folyamatban, és a múlt év azonos időszakához képest jelentősen elszaporodtak a gyakran falkákban kóborló ebek támadásai, a városi honatyák új rendeletben szabályozták, ki és hogyan fordulhat kártérítésért, ha valakit megmarnak a kutyák.

Az eddigi gyakorlat alapján elég volt, ha az áldozat meglebegtette a harapásról szóló orvosi igazolást, a bíróság máris megítélte a kártérítést. A városi elöljárók azonban éltek a gyanúperrel, hogy esetenként visszaélések is történhettek. Ezért mostantól a kártérítési eljárás azzal kezdődik, hogy a megmart személynek feljelentést kell tennie a köztisztasági vállalatnál, amely köteles befogni a „tettest”, azaz a kóbor kutyát. Ha az is megtörtént, a felperesnek az orvosi leleteket és a kártérítési igényét be kell nyújtania a városi vagyonjogi ügyészségnek, ahonnan aztán a beadvány a városi tanács szakbizottsága elé kerül. Ha a testület jóváhagyja a kérelmet, akkor peres eljárás mellőzésével kifizetik a kártérítést – így a város legalább mentesül a perköltségek megfizetésétől.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.