Jövőre ünnepli megalakulásának 100. évfordulóját a magyarországi cserkészmozgalom. A Táborkereszt, a szövetség katolikus közössége a készülődés keretei között harmadik éve látogatja a hőskor nagyjainak tevékenységi helyét, így volt ez a napokban „az első magyar cserkész”, Králik László esetében is.
A katolikusok első „turnusa” november 5-én ment Nagybecskerekbe, ahol Králik az egykori piarista főgimnázium tanáraként magyarra fordította a cserkészmozgalom megalapítójának, Robert Stephenson Smith Baden-Powell Gilwell Scouting for Boys (Cserkészet fiúknak) című könyvét. Azt hihetnénk, egy könyv lefordítása nem kavar nagy port – tévedés! Az eredeti könyv megjelenése után két évvel megjelent fordítást először a Nagybecskereki Községi Főgimnázium 1909/1910. évi értesítője közölte le, ennek hatására pedig már abban az évben sorra alakultak a cserkészcsapatok, mígnem 1912. december 28-án a budapesti Kálvin téri református templomban megalakult a Magyar Cserkészszövetség. Králik László tehát elvetette a magot, a szárba szökkenő növény pedig erős fává cseperedett. Nem úgy Králik emlékezete; a tanárt, a mozgalom hazai elindítóját a két világháború közötti időszakban lassan el is felejtették…
1950-ben a kommunisták széjjelszórták a teljes mozgalmat, s majd' 50 év kellett hozzá, míg személyére rátalált az emlékezet: '98 decemberében, a Magyar Cserkészszövetség megalakulásának 85., a cserkészet újraindulásának 10. évfordulóján Budapesten tartott ünnepségen idézték őt vissza először, majd 2002. augusztus 20-án Nagybecskereken, a gimnáziumhoz tartozó templomban emléktáblát avattak a magyar cserkészet „apostolának” tiszteletére. Ezt az emléktáblát koszorúzta meg a cserkészvezetők csoportja november 5-én.
A Táborkereszt küldöttsége Muzslyára is ellátogatott, ahol a résztvevők találkoztak a Vajdasági Magyar Cserkészszövetség vezetőivel – Kalapis Sztoján és Varga Zoltán atyákkal. A programfolyam ezzel nem ért véget: a Nepomuki Szent János tiszteletére szentelt székesegyházban szentmisén vettek részt a cserkészek, és megkoszorúzták Nagybecskerek talán legismertebb szülöttének, Lázár Vilmos aradi vértanúnak a székesegyházban elhelyezett emléktábláját. Budapest felé kis kitérővel a közeli Elemér településen Arad másik vértanújának, Kiss Ernőnek az emléktáblájánál is elhelyeztek koszorút.
A Táborkereszt nagybecskereki zarándoklata november 9-én a csapatfenntartó cserkész lelkipásztorok csoportjának útjával folytatódott, ugyanezt az utat járva végig.