Teljesen átalakíthatják a vásárlási szokásokat

Vásárlást könnyítő okostelefon-alkalmazást fejlesztettek ki: a felhasználó a nevének bemondásával tud fizetni az árukért.

BL
2011. 11. 15. 0:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Card Case elnevezésű alkalmazás automatikusan megnyit egy ablakot a készüléken, ha a felhasználó a szolgáltatáshoz kapcsolódó üzletek egyikének százméteres körzetébe ér. Az alkalmazás értesíti az eladót a vásárló érkezéséről – nevének, valamint fényképének megjelenítésével együtt –, és lehetővé teszi számára, hogy levonja annak hitelkártyájáról a választott termék, illetve szolgáltatás árát. Az ablak a funkció élesítéséig, illetve a tranzakció jóváhagyásáig nyitva marad.

„Anélkül fizethet az ember, hogy a pénztárcájáért, vagy akár a telefonjáért kellene nyúlnia” – mondta Megan Quinn, a fejlesztő Square cég gyártási igazgatója. Mint hozzátette: „Semmilyen új vagy szokatlan fogyasztói magatartásra nincsen szükség: nem kell hadonászni a telefonnal vagy előre feltölteni a pénzt valahova”.

A vállalat reményei szerint az új alkalmazás hozzásegíti ahhoz a vásárlókat, hogy egy számukra teljesen idegen boltban is otthon érezzék magukat. „Kiiktattuk a fizetés technikai részleteit, és visszahoztuk az eladó és a vásárló közötti kapcsolatteremtés és beszélgetés lehetőségét” – mondta Quinn, hozzátéve, hogy a vásárlók szívesebben mennek vissza olyan helyekre, ahol jól érezték magukat.

Nyolc hét alatt több mint húszezer kiskereskedés – kávézó, pékség, fodrászat – iratkozott fel a szolgáltatásra az Egyesült Államokban. A Square mellett más vállalatok is előrukkoltak már olyan alkalmazással, amelyek révén a felhasználók a mobiljukat használhatják pénzügyi azonosításra. Ezek a fejlesztések azonban mind NFC-technológiára épülnek, amely a készülékekbe épített kártya révén küldi el a szükséges fizetési adatokat, amikor a telefont az eladó leolvasója elé helyezik.

Az NFC-kártyák jelenleg nem tartoznak az okostelefonok alaptartozékai közé. A technológiát alkalmazó készülékek pedig nem nagyon elterjedtek a kiskereskedők körben. Az iOS- és Android-okostelefonokra kompatibilis Card Case-alkalmazás egyelőre csak az Egyesült Államokban elérhető, de a vállalat azt tervezi, hogy jövőre a nemzetközi piacon is megjelenik a fejlesztéssel.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.