31 évet várt, hogy kivégezzék

Méreginjekcióval kivégezték csütörtökön Floridában a 65 éves Robert Brian Waterhouse-t.

NT
2012. 02. 16. 15:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Waterhouse ítélete 31 évig várt a végrehajtásra, amivel gyászos rekordot állított fel a férfi a floridai halálraítéltek között. 1980-ban ítélték el, miután rábizonyították, hogy súlyosan bántalmazta, megerőszakolta, majd a tengerbe dobta a 29 éves Deborah Kammerert. Waterhouse ellen az autójában talált hajat, vért és szövetmintákat használták fel tárgyi bizonyítékként.

Az elítélt kivégzését csütörtök reggel két órával elhalasztották, mert az amerikai legfelsőbb bíróság megtárgyalta, majd elutasította a kegyelmi kérelmét. Waterhouse, aki 1966-ban egy betörés során is megölt egy 77 éves asszonyt, ártatlannak vallotta magát Kammerer meggyilkolásában.

Waterhouse az ügyészséget korrupcióval, a bírót elfogultsággal vádolta, és kijelentette, hogy a fellebbezési rendszer a sablonos elutasítások kiadására épül. Az elítélt sérelmezte, hogy megsemmisítették az ellene felhasznált tárgyi bizonyítékokat, pedig szerinte a DNS-vizsgálat az ártatlanságát bizonyította volna. A bíróság elutasította egy, Waterhouse ügyében utólag jelentkezett, nem szavahihetőnek minősített tanú vallomását is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.