Az ilyen munka boldogít

Mindegy, hogy szobrász, festő vagy színész – a művészek lényegesen boldogabbak munkájukkal, mint a más hivatású emberek.

WA
2012. 02. 17. 17:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eredményre a Német Gazdaságkutató Intézet (DIW) jutott egy reprezentatív felmérést követően. „A művészek munkájukból sokkal nagyobb hasznot hajtanak, mint a pénzből, amit azzal keresnek. Ez elsősorban amiatt van, hogy munkájukat különösen önmegvalósítónak és sokoldalúnak találják” – mondta el Lasse Steiner, a kutatás egyik szerzője.

A tanulmány szerint a művészek általában kevesebbet keresnek, mint mások, de számukra a jó fizetés feleannyira fontos. A túlóra sem jelent nekik problémát, hiszen ellentétben a más munkát végzőkkel, ők annál boldogabbak, minél több órát tölthetnek hetente a feladatukat végezve – mondta el Steiner. Ennek oka egyszerűen az, hogy őket maga a tevékenység is boldoggá teszi.

A szakértők egy reprezentatív felmérést értékeltek ki, amelyet huszonöt éve rendszeresen megismételnek. A megkérdezettek egy tízes skálán értékelték, mennyire elégedettek munkájukkal. A DIW-hez 28 ezer embertől érkeztek vissza a válaszok, közülük 300-an művészként keresik kenyerüket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.