A mélybe merül a híres rendező

Újfent történelmet írhat James Cameron kanadai rendező, aki a világon elsőként egyedül akar lemerülni a 10 994 méter mély Mariana-árok fenekére.

WA
2012. 03. 09. 18:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cameron, a Titanic és az Avatar rendezője csütörtökön jelentette be, hogy megdöntötte saját világrekordját és 8,2 kilométer mélyre jutott szólóban a Csendes-óceánon Pápua-Új-Guinea közelében.

A kanadai alkotó azonban nem elégszik meg ennyivel, még márciusban megkísérel lemerülni a Guamtól 320 kilométerre délnyugatra lévő Mariana-árok legmélyére, ahová ember először 1960-ban jutott le. Akkor Jacques Piccard mélytengeri kutatónak és egy kollégájának sikerült a Trieste nevű tengeralattjáróval.

A filmrendező mostani küldetése után elmondta, nem tart a merüléstől, bár a rendkívül erős mélytengeri nyomás veszélye azért ott motoszkál a fejében.

Cameron egy 12 tonnás, egyszemélyes világoszöld tengeralattjáróval, a Deepsea Challengerrel ereszkedik az óceán mélyére. A felfedezések iránt mindig is fogékony és fiatalkorától az oceanográfia megszállottjaként ismert rendező közreműködött az eszköz tervezésében, és együttműködik a világ tudománnyal és oktatással foglalkozó egyik legnagyobb alapítványaként ismert National Geographic Societyvel, amelynek kutatója is egyben.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.