Hszing-hszing és társa, Ling-ling az Andrews légi támaszponton landolt Marylandben. Kína azt követően ajándékozta őket az Egyesült Államoknak, hogy Richard Nixon történelmi jelentőségű látogatást tett a távol-keleti országban.
A két óriáspanda 1972. április 20-án mutatkozott be a nagyközönségnek, ők voltak az első pandák amerikai állatkertekben. Manapság tizenegy példány él négy állatkertben az Egyesült Államokban.
Ling-ling 1992-ig élt a washingtoni állatparkban, Hszing-hszing hét évvel élte túl.
Az állatkert két jelenlegi pandája, Tien-tien és Mej-hsziang 2000 decemberében érkezett Washingtonba.
Kerek évfordulót ünnepel a „pandadiplomácia”
A „pandadiplomácia” negyven évét ünneplik a washingtoni állatkertben.
2012. 04. 18. 8:01
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!