Tízezer tojás díszíti a fát

Tízezer tojással díszítette almafáját a közelgő húsvét alkalmából egy német férfi.

PR
2012. 04. 05. 10:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Volker Kraft 1965-től kezdve díszítgeti fáját tojással húsvét előtt. 18 darabbal kezdte, az almafa akkor még csemete volt, aztán ahogy teltek az évek, úgy nőtt a fa és rajta a tojások száma. Tavaly 9800 került rá, az idén pedig tízezer, de ezzel „betelt”. „Nincs további tojásgyarapítás, mert nincs több helyem tárolni őket. Nem akarok tojásokkal aludni” – mondta a 76 éves Kraft.

A fa Saalfeldben pompázik, több ezer turista csodálja meg minden évben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.