Lady Gaga koncertjének betiltását követelik

Dél-Korea és Indonézia után a Fülöp-szigeteken is a bujaság terjesztőjének és a sátán hírnökének tartják Lady Gagát.

TK
2012. 05. 18. 17:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Antonino Calixto, a május 21–22-i koncerteknek helyszínt adó manilai Pasay kerület polgármestere közölte a szervezőkkel, hogy az extravagáns énekesnőnek tartózkodnia kell a meztelenségtől, a kéjes mozgástól és az istenkáromlástól, és a helyszínen ellenőrök gondoskodnak majd arról, hogy Lady Gaga betartsa a szabályokat. „Nem engedem meg senkinek, hogy bármilyen módon megkérdőjelezhető koncertet adjon” – jelentette ki a tüntetők által megfélemlített polgármester.

Pénteken egy bibliatanulmányozó ifjúsági szervezet több tucat tagja tüntetett a kerületi polgármesteri hivatal előtt, azt hangoztatva, hogy az énekesnő dalai és klipjei, különösképpen Judas című dala, amely úgymond gúnyt űz Jézusból, sértik a vallásos érzületüket. Benny Abante volt törvényhozó, a tüntetők vezére azzal fenyegetőzött, hogy feljelentik az énekesnőt, ha előadja a Judas című számot.

Lady Gaga Born This Way elnevezésű világturnéja viszontagságos körülmények között zajlik Ázsiában: telt házas fellépéseit vallási csoportok tiltakozásai kísérik. Április végi szöuli turnéindító koncertjének látogatását megtiltották 18 éven aluliaknak, miután egy vallási közösség tagjai imádsággal próbálták megakadályozni, hogy fellépjen a szerintük homoszexualitást és pornográfiát terjesztő világsztár Dél-Koreában, ahol erős a katolikus egyház jelenléte.

Június 3-ra tervezett jakartai koncertjétől, amelyre már eladták mind az 50 ezer jegyet, megvonták az engedélyt, miután egy szélsőséges iszlám szervezet azzal fenyegetőzött, hogy káoszt teremt, ha engedik fellépni „az ördög hírnökét”. Az Iszlám Védelmi Front (IDF) azt állítja, hogy tagjai készek akár életük árán is megakadályozni Lady Gaga koncertjét. Az indonéziai koncert szervezői mindazonáltal még nem mondtak le végleg arról, hogy valamilyen módon mégis megtartsák a sokak által várt rendezvényt.

A tiltakozási hullám ellenére Lady Gaga a hírek szerint egyelőre nem fogja vissza magát, show-műsorai továbbra is ugyanolyan extravagánsak, mint korábban, és hongkongi, tokiói és tajvani fellépését semmilyen incidens nem zavarta meg. Tajpejből, ahol két koncertet is adott, az énekesnő Twitter-üzenetben küldött magáról egy rajongójával közös fotót; az iskolásfiú osztálytársaival egymást váltva hét napig állt sorban, hogy belépőjegyhez jusson. A CNA tajvani hírügynökség szerint a tajpeji fellépés fénypontja volt a Hair című dal előadása, amelynek során Lady Gaga rákötötte egy hatalmas biciklire a tajvani lobogót és a nemzetközi melegjogi mozgalom szimbólumát, a szivárványszínű zászlót, miközben melegjogi jelszavakat hangoztatott, és arra buzdította az embereket, hogy mindenki büszkén vállalja magát, függetlenül szexuális irányultságától.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.