A helyi sajtó beszámolói szerint az 51 éves Kame, aki a nepáli szokások szerint a Kame Sherpa néven ismert, május 19-én, 23-án és 27-én mászta meg a világ legmagasabb – hivatalosan 8848, más mérések szerint viszont 8850 méteres – hegyét. Előtte még soha egyetlen hegymászónak sem sikerült egy hónapon belül ennyiszer feljutnia a csúcsra.
Kame Sherpa összesen tizennégyszer járt a világ tetején, e tekintetben azonban nem ő tartja a rekordot, hanem 52 éves társa, Apa Sherpa, aki nem kevesebb mint 21 alkalommal kapaszkodott fel a hó és jég borította csúcsra. A hegyet 57 évvel ezelőtt nyitották meg a hegymászók előtt.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!