Óriások lepték el Velencét, a házakat is „eltaposták” + Képek

A Costa Favolosa – a 14 emeletes, 112 ezer tonna súlyú – tengerjáró hajó és a többi monstrum mellett eltörpül a lagúnák városa. Az MNO vasszörnyes összeállítása.

NT
2012. 06. 18. 13:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Velence 1987-óta a világörökség része, így nem csoda, hogy a természetvédők ellenzik, hogy a Pó és a Piave torkolata között meghúzódó „Venezsia” vezetése beengedi ezeket az óriásokat. Tetőzi a feszültséget, hogy idén január 13-án zátonynak ütközött a Costa Concordia Olaszország nyugati, toszkán partjainál, nem messze Giglio szigetétől. 32-en életüket vesztették, köztük egy zenészként ott dolgozó magyar. A fedélzeten mintegy hatvan országból összesen 4229 ember, köztük 3200 turista tartózkodott. A Favolosa egybként a Costa flottájának legfiatalabb és legújabb tagja. 14 emeletes, a súlya eléri a 112 ezer tonnát. Hossza 290 méter. A hatalmas hajó akár 22 csomós sebességre is képes 3780 fővel a fedélzetén.

 

 

 

Fotó: Reuters

 

 

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.