A tervek szerint a dubaji Burdzs Kalifát, a világ jelenleg legmagasabb épületét is meghaladó felhőkarcoló a közép-kínai Hunan tartományban épül, az erről szóló dokumentumokat június elején írta alá Csangsa városa és a helyi kivitelező, a Broad Group. Az Égi Város nevű épület 220 emelet magas és 174 ezer „lakosú” lesz, benne egy város minden szükséges „kelléke” – többek közt irodák, vendéglátóhelyek, boltok, szálloda, iskola és kórház is – helyet kap.
A csangsai felhőkarcoló magasságán túl építkezési idejével is rekordot dönthet. A kivitelező szerint – egyedi, előregyártott elemeket is használó építési technikáinak köszönhetően – naponta öt emelet kerülhet a helyére, vagyis az Égi Város szupergyorsan, nagyjából hét hónap alatt felépülhet.
A Broad Group egyébként korábbi villámgyors építkezéseivel vált híressé Kínában és a világon. A vállalat 2010-ben hat nap alatt felépített egy 15 emeletes szállodát, 2011-ben pedig 15 nap alatt egy 30 emeleteset.
Az Égi Város felépítéséhez még a kínai kormány engedélyére is szükség van, ám a terv a középső és nyugati tartományok fejlesztésére irányuló törekvésekkel is egybecseng, így a kínai sajtó szerint az építkezést illetően kedvező döntés várható.