Fu-senget július 6-án szentelték a kínai Harbin püspökévé, ezt azonban a Szentszék törvénytelennek tartja. A kánonjog vonatkozó cikke szerint a pápai engedély nélküli püspökszentelés következménye az automatikus (latae sententiae – önmagától beálló) kiközösítés, amely mind a szentelőt, mind az így felszentelt püspököket érinti.
Ebből következően a Vatikán nem ismeri el Fu-sengnek azt a jogát, hogy Heilongjiang tartományban, Harbin egyházkörzetben az ottani papokat és a katolikus közösséget irányítsa, áll a dokumentumban. A Népek Evangelizációjának Kongregációja korábban már jegyzékben kilátásba helyezte két kínai püspök kiközösítését arra az esetre, ha pápai jóváhagyás nélkül szentelik fel őket. Egyikül Jüe Fu-seng, a másik pedig Ma Ta-csint (Ma Daqin), akit Sanghaj püspökévé készültek szentelni. Peking ezután a „fenyegetés” visszavonását követelte a Vatikántól.
A Kínai Népköztársaság 1951-ben szakította meg kapcsolatát a Szentszékkel, mert az kitartott a Kínai Köztársaság (Tajvan) elismerése mellett, s ma is diplomáciai kapcsolatot tart fenn vele. Peking álláspontja, hogy nem enged külső beleszólást bő tízmilliós katolikus népességének irányításába, püspökeinek kinevezésébe.

A klímák után a hűtőket is betiltaná az EU