A Gallup szerdán közzétett közvélemény-kutatása 150 ezer megkérdezett nyilatkozata nyomán rangsorolta az országokat a \"boldogságskálán\". A tíz legboldogabb között Panama vitte el a pálmát. \"Természetesen nagyon boldogok vagyunk. Megvannak a magunk problémái az életben, de gyorsan túltesszük magunkat rajtuk és újra kezdjük; ez kultúra kérdése\" - magyarázta Hildaura Ortega, a Panamavárosban élő 30 éves angoltanár. A toplistás dél-amerikai országok között szerepel még Paraguay, Salvador, Venezuela, Ecuador, Costa Rica és Guatemala is. Utóbbi azért meglepő, mivel az országot évtizedekig polgárháború dúlta, a bűnözés olyan nagyarányú, hogy ma is a világ élvonalába tartozik a gyilkosságok tekintetében. \"Guatemala a barátságos, örökké mosolygós emberek kultúrája. A minket körülvevő természeti szépségek hozzásegítenek minket, hogy el tudjunk szakadni a problémáktól, amelyekkel szembesülünk\" - vélekedett a szörfedzőként dolgozó 30 éves Luz Castillo.
A Gallup tavaly ezer-ezer embert kérdezett meg 148 országban. Azt firtatták: kipihentek-e, tisztelettel bánnak-e velük, mosolyognak, nevetnek-e sokat, érdekes dolgot tanulnak vagy érdekes-e a munkájuk, és volt-e élvezetes pillanata az előző napjuknak. Panamában és Paraguayban a válaszadók 85 százaléka mind az öt kérdésre igennel felelt, így kerültek a lista élére. A legfejlettebb nemzetek azonban meglehetősen rossz helyezést értek el: az Egyesült Államok a 33., Németország és Franciaország pedig csak a 47. helyet csípte el. Magyarországon az emberek 62 százaléka látja pozitívan a világot - ugyanannyian, mint az afrikai Csád és Benin lakói -, ez a 107. helyhez volt elég. A boldogságteszt eredménye alapján a lista másik végén, a legboldogtalanabbnak Szingapúr bizonyult. Fung Ji-vaj 25 éves részmunkaidős tanár arról beszélt a felmérésben, hogy túl nagy nyomás nehezedik az emberekre, sok elvárásnak kell megfelelniük, sok szabályhoz alkalmazkodniuk, ami megmérgezi a személyes boldogságot. Mint mondta: miközben tudja, mennyire fontos, hogy a gyerekek gőzerővel tanuljanak, úgy érzi, közben elvész a gyerekkoruk.
A világot sötéten látók közé került Örményország, Irak, Grúzia, Jemen, Szerbia, Fehéroroszország és Litvánia és Madagaszkár is.

Kocsis Máté elárulta miért indított saját közösségi oldalt a Fidesz-frakció