A 46 esztendős, kétgyermekes Jacintha Saldanhát, aki a VII. Eduárd királyról elnevezett londoni kórház ápolónője volt, a múlt hét végén találták holtan szállásán. A területileg illetékes Westminster kerületi halottkémi törvényszék előtt a rendőrségi vizsgálat vezetője csütörtökön közölte, hogy az ápolónőt egy kollégája és egy biztonsági őr találta meg múlt pénteken, sáljára felakasztva.
A csuklóján is sérüléseket találtak
A detektív elmondta azt is, hogy a kiérkező mentők Jacintha Saldanha csuklóján is „sérüléseket” találtak.
Az ápolónő a szálláson három írásos üzenetet is hátrahagyott, ezek tartalmát a rendőrtiszt azonban nem részletezte. A rendőrségi vizsgálat vezetője hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a halálesetet nem övezik gyanús körülmények. A brit rendőrségi nyelvezetben ez egyenes utalás arra, hogy a hatóságok egyértelműen öngyilkosságot feltételeznek. A brit sajtó már az ügy kipattanása óta tényként kezelte, hogy Jacintha Saldanha a megtévesztő hívás nyomán önkezével vetett véget életének.
Jóhiszeműen továbbkapcsolta
Katalin hercegnét, Vilmos herceg feleségét a múlt héten három napig kezelték a londoni kórházban, hirtelen támadt heveny terhességi rosszullétei miatt. A Sydney-ben működő 2Day FM zenerádió két lemezlovasa, Mel Greig és Michael Christian – miután Londonban hivatalosan bejelentették, hogy a brit trón majdani várományosának hitvese várandós, és rosszullétei miatt kórházban kezelik – felhívta a kórházat, és elhitette a személyzettel, hogy II. Erzsébet királynő, Vilmos herceg nagymamája, illetve Károly walesi herceg, a brit trón első számú várományosa, Vilmos édesapja van személyesen a vonalban.
A telefonhívásra válaszoló Jacintha Saldanha – abban a hiedelemben, hogy valóban a brit uralkodóval és fiával beszélt – jóhiszeműen továbbkapcsolta hívást a hercegnőt kezelő osztályra, ahol egy másik ápolónő röviden, de részletesen beszámolt Katalin állapotáról, bizalmas orvosi adatokat is kiszolgáltatva a hívóknak.
Jacintha Saldanhát három nappal később találták holtan szállásán.
Hatalmas felháborodást keltett
A két ausztrál lemezlovas a világszerte hatalmas felháborodást keltő, tragédiába torkollt incidens után napokig gyakorlatilag bujkált, majd a hét elején televíziós interjúban kértek elnézést a történtekért.
A rádióállomás – amely ellen az ausztrál médiahatóság vizsgálatot kezdett – az év végéig befolyó összes hirdetési bevételét az ápolónő családjának ajánlotta fel.
Sáljára akasztotta fel magát a megtévesztett ápolónő
Hivatalosan is megerősítették: felakasztotta magát a Katalin hercegnét kezelő kórház megtévesztett ápolónője.
2012. 12. 13. 12:07
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!