990 embert vizsgáltak és kérdeztek ki, az alanyok 40-70 év közöttiek. Nemcsak a koleszterinszintet mérték, hanem a szív egészségét mutató egyéb vegyületeket is a véráramban, emellett pedig életszemléletük pozitív vagy negatív irányultságát is tesztelték.
Arra jutottak, hogy a derűlátó embereknek az ártó koleszterinen kívül a triglicerid-, azaz a vérzsírszintjük is alacsonyabb, ami szintén kedvezőbb a szívnek. A teljes – a káros (LDL) és védő (HDL) – koleszterinszintet tekintve viszont nem mutatkozott eltérés a derűs vagy a búskomor lélek között, azaz az eltérés a LDL-HDL arányában jelentkezett a derűsek javára.
„Újabb bizonyítéka ez annak, hogy lelki egészségünknek van kézzel fogható testi egészségelőnye” – mondta Julia Boehm, a tanulmány fő szerzője.