Ha a teljes tokkal együtt történik a csere kb.: 15-20 százalékos pluszköltséggel, és további plusz kőműves javítási munkával jár, mindez attól függően, hogy a régi nyílászáró milyen módon lett beépítve annak idején. Ha csak a tokba építünk, akkor egy javítófestésre akkor is szükség lesz, hogy a régi tokszerkezetet és az új nyílászárót küllemében „összehangoljuk”. Ha az ajtóhoz – ablakhoz korábban felszerelt redőny is tartozott, akkor az eddig használt árnyékoló tokja továbbra sem lesz megfelelően szigetelve, így a megoldás sajnos nem lesz 100 százalékos.
Ha még nem készült el a teljes homlokzati hőszigetelés, akkor azt is mérlegelnünk kell, hogy a csere után a kihagyott nyílásba hova tegyük az új nyílászárót. A legjobb energetikai megoldásként – ha készül teljes homlokzati hőszigetelés – a tokot a homlokzat síkjával kell összehangolni.
Fontos, hogy a külső homlokzatra tervezett szigetelés vastagságát figyelembe véve rendeljük meg az új párkányokat és a redőnyöket, gondolva a méreteltérés kapcsán kialakuló hőhídmentesség miatt, ez a pont kiemelten fontos, súlyos tízezreket lehet spórolni vagy éppen veszíteni.
Az ajtók és ablakok profilszélességének kiválasztásánál, ha tehetjük, válasszuk a jobb minőséget: ne felejtsük el hogy ezzel a beruházással több évtizedre tervezünk. A 70-es helyett érdemes beruházni a 88-as vagy 90-es profilvastagságra, mert jelenleg ezek a csúcskategóriás nyílászárók. Ez alapján alakul ki az üveg rétegvastagsága és típusa is. Fontos, hogy ne dőljünk be a nyílászáró ajánlatban az üveg „U értékének”, hanem mindig a teljes szerkezetre vetítve kérdezzünk rá az értékekre.
Fontos a kiegészítők – szúnyogháló, redőny – ismerete, az előretervezés, a méretekből adódó esetleges tokosztás. Tervezzük meg, melyik ablak legyen fix, melyik nyíló vagy bukó vagy esetleg mindkettő. A szakember szerint ezek olyan tényezők, amiket figyelembe kell venni a használat függvényében és azután következetesen végigvinni a megrendeléstől a beépítésig.
Összefoglalva a lényeget: a legjobb, ha a cserét a nyílászárógyártó saját szakembere végzi el, egészen a méretek és a már említett műszaki paraméterek (kiegészítők) figyelembevételével és összehangolásával, egészen a beépítésig bezárólag. Így érvényesíthető a hivatalos jótállási idő (a homlokzati nyílászárók kötelező alkalmassági ideje a jogszabály szerint 5 év, ettől eltérni csak felfelé lehet), amit a gyártók meghatároznak.