Itt az izzadtságszagmentes ing

Akár száz napig is hordhatja bárki egyhuzamban a ruhadarabot, mégsem fog kellemetlen szagot árasztani.

tt
2013. 05. 01. 13:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Wool and Prince nevű vállalat állítása szerint új terméke gyapjúból készült, szálai minden más szövetnél jobban szívják a verejtéket, amely önmagában szagtalan, a felületén elszaporodó baktériumok teszik kellemetlen aromájúvá. Az új ing szagtalanságának lényege, hogy nagyon gyorsan elpárologtatja a beszívott izzadságot, még azelőtt, hogy a baktériumok elszaporodhatnának rajta.

A cég szerint az ing további előnye, hogy nem kell vasalni, mert anyaga egyáltalán nem gyűrődik. Mindezen túl tartóssága hatszorosa a pamutingekének: a tesztek szerint 20 ezerszer hordható szálszakadás nélkül, míg a pamutanyagúak csak 3200-szor.

A cég 15 tesztelőt alkalmazott, volt köztük hegyi túrázó és izzasztó diszkóban táncoló is. Az ing természetesen mosható is, bár kíméletesség javallott. Kiskereskedelmi árát még nem határozták meg – adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.